5.mail toimus Euroopa Investeerimisfondi, Deloitte, KEA ja Finora Capitali koostöös korraldatud online konverents loomesektoris tegutsevatele ettevõtele “BE CREATIVE, CALL THE BANK“.

Rahvusvahelise veebikonverentsi eesmärk oli tõsta kultuuri- ja loomesektori teadlikkust ELi toetuse ja finantseerimisvõimaluste osas ning teadvustada loomevaldkonna kui olulise majandussektori finantseerimisprobleeme. Lisaks tutvustati esimest Eesti ja Leedu turul Euroopa garantiimeetme alt pakutavat laenutoodet – loomelaenu.

Konverentsil osalesid ettekannetega Eesti Kultuuriministeeriumi esindajana Anu Maaja Pallok, Leedu Loomemajanduse föderatsiooni director Roma Surviliene ning Euroopa Komisjoni esindajana Audiovisuaalse ja Meediatööstuse juht Lucia Recalde Langarica, kes andsid ülevaate loomesektori finansteerimisest Eestis, Leedus ja Euroopas tervikuna.

Loomesektori olulisusest ja erinevatest rahastamisvõimalustest Euroopas tegid kokkuvõtte Andreas Steinbach (Deloitte esidajana) ning Arthur Le Gall ( KEA, Director).

AS Finora Capitali tegevjuht Andrus Alber tutvustas kultuuri- ja loomesektorile mõeldud finantseerimistoodet: LOOMELAEN ning jagas selgitusi laenutoote tingimuste ja kasutusvõimaluste kohta.

Konverentsi lõpetas paneel diskussioon kultuuri- ja loomemajanduse rahastamise spetsiifilistest väljakutsetest ja võimalustest – alates ettevõtjate raskustest kuni finantseerijate ebakindluseni -, aga ka sellest, kuidas need kaks erinevat maailma saaksid koos töötada, et kasutada ära potentsiaali, mida kultuuri- ja loomemajandus pakub majandusele ja ühiskonnale.

Kõik ettekanded on inglise keelsed ja järelvaadatavad siit: